پارچه کتانی یکی از قدیمی ترین پارچه ها برای تولید لباس است و استفاده از آن در سراسر جهان سابقه طولانی دارد. حتی برخی تحقیقات نشان می دهد که قدیمی ترین لباس تولید شده در جهان از نوعی پارچه کتان ساخته شده است و این نشانگر قدمت این نوع پارچه است.
کتان از چه ساخته شده است؟
پارچه کتان از الیاف و الیاف ساقه کتان ساخته می شود که یک گیاه گل دهنده است و از نظر خواص بسیار مورد توجه قرار می گیرد. این پارچه به دلیل داشتن مواد طبیعی بسیار نفوذ پذیر ، انعطاف پذیر و خنک است و به همین دلیل برای استفاده در تابستان بسیار توصیه می شود. امروزه انواع مختلف لباس های کتانی در رنگ ها و طرح های مختلف تولید می شوند و از تنوع زیادی برخوردار هستند و افراد می توانند به راحتی قطعات مورد نظر خود را با قیمت مناسب خریداری کنند.

خصوصیات پارچه کتان
پارچه های کتان دارای تمام خصوصیات پارچه های نخی هستند با این تفاوت که زودتر خشک می شوند و تمیز کردن آنها راحت تر است. این پارچه ها بسیار خنک و انعطاف پذیر هستند و ضخامت آنها متفاوت است. این پارچه ها بسته به لباس یا قطعه مورد نظر می توانند نازک یا ضخیم باشند و متناسب با فصل مورد نظر تولید می شوند. سطح پارچه های کتان بسیار براق و یکدست است و همین امر باعث شده است که لباس های کتان از ظرافت و زیبایی خاصی برخوردار شوند. پارچه های کتان به دلیل بافت گیاهی بسیار آسان تمیز می شوند و لکه های ایجاد شده روی آنها خیلی راحت پاک می شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

labelia- طراحی شده توسط روز فیلم